Sony floppy disk Sony zaprzestaje produkować dyskietki 3,5”. Trzeba było widzieć moją minę jak się o tym dowiedziałem, ponieważ sądziłem, że produkcja tego nośnika została wstrzymana już dawno temu, a jak się okazało Sony ogłosiło, że to dopiero nastąpi w marcu 2011 roku.

Zadziwiająca jest także  sprzedaż dyskietem w zeszłym roku, która wynosiła 12 milionów sztuk – nieźle ciekawe tylko kto to używa.

Mój pierwszy PC jest z 2001 roku, także załapałem się jeszcze na bieganinę z dyskietkami, kopiując dane od kolegi, podzielone  na częsci po 1,44 MB. Czasami wysiłek był daremny ponieważ, okazało się, że dyskietka była trafiona, bądź dane się źle skopiowały i całą czynność trzeba było powtórzyć (w moim przypadku spacer jakieś 200 m do budynku kumpla).

Pamiętam te czasy, gdy instalowało się Windows 9.x, Me z dyskietki startowej. Miałem dedykowaną dyskietkię, która oprócz plików wymaganych do boot’owania, DOS’a, miała także ndd oraz vc (Volcow Commander). Pamiętam instalatora PLD, którego image można było sobię zaciągnać ze strony projektu i dokonać instalacji całego systemu przez internet.

Około roku 2005 zakupiłem nowy komputer, ale nie kupowałem już stacji dyskietek (poprzednia się zużyła) i dla mnie to był moment zakończenia ery dyskietek. Ale sentyment pozostaje 🙂